הצוות

צוות המחנכים והמרצים של יקר

הרב ד"ר מאיר\מיקי רוזן זצ"ל. ייסד את 'יקר' בלונדון ב-1978 ובירושלים ב-1992. רכש את השכלתו באנגליה ובישראל, הוסמך לרבנות ב-1973 בישראל וקיבל תואר דוקטורט מאוניברסיטת לונדון בשנת 1994. חזונו של מיקי ליהדות פתוחה והוגנת מניע את 'יקר'. סיים לאחרונה את כתיבת ספרו החיפוש אחר האותנטיות על רבי שמחה בונים מפשיסחא. הרב רוזן נפטר בי"א כסליו תשס"ט.

גילה רוזן. ילידת ארה"ב, המעורבת בחינוך יהודי כבר למעלה משלושים שנה. בעלת תואר ראשון בספרות אנגלית מאוניברסיטת קולומביה ותואר שני בספרות השוואתית מאוניברסיטת מנצ'סטר. מאז עלייתה לארץ בשנת 1992, היא מלמדת במוסדות: 'נשמת' (חינוך תורני לנשים), 'פרדס', מוסד ללימודי יהדות וב'יקר'. בנוסף שימשה כראש 'בית המדרש לינדנבאום', בשנים 2002-2003. גילה מרצה בכמה מוסדות ובששת השנים האחרונות היא פועלת בתור יועצת הלכתית לנשים, ב'קו הפתוח' של נשמת. גילה הינה מחנכת מושכת ומעמיקה אשר לימדה בכל תחומי היהדות: מדרשת הלכה ותנ"ך, אך ידועה בשל יכולתה היוצאת דופן בהוראת גמרא.

הרב ד"ר שלמה דב רוזן. למד במספר ישיבות (שונות מאוד), ועשור בישיבת הר עציון. הוא לימד תלמוד, פילוסופיה יהודית, תנ"ך והלכה בישיבות ומדרשות מעל עשור. הוא שירת כרב קהילת בית יוסף ארבע שנים, וחמש שנים היה ר"מ בישיבת ארץ הצבי. שלמה דב למד פילוסופיה וספרות באוניברסיטה העברית, ממנה קיבל דוקטורט על דיסרטציה בנושא הבסיס המטפיסי והתיאולוגי לתיאוריות של צדק חברתי. בעבר הוא היה עמית פוסט דוקטורט באוניברסיטת בן גוריון, וכעת הוא עמית פוסט דוקטורט במכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע"ש כהן, באוניברסיטת תל אביב. https://telaviv.academia.edu/ShlomoDovRosen

הרב חננאל רוזן. בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ובספרות אנגלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים, והוסמך לרבנות מטעם הרבנות הראשית. כעת הוא עובד על תואר שני בנושא היחס בין הנגלה והנסתר בספרות השו"ת. הוא מורה ובעל-מנגן מחונן, ומנהיג את התפילות הרוחניות של "יקר" בלילי שבת.

הרב דב ברקוביץ. בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ופילוסופיה מ'ישיבה אוניברסיטה' בניו-יורק, ותואר שני בהיסטוריה יהודית.ממייסדי 'פרדס' ובית המדרש 'אלול' - לימוד תורה לדתיים וחילונים. בנוסף לכך שימש הדיקן הלימודי בישיבת 'שדה עמיר' ללימודים מתקדמים וחקלאות אורגנית ומרכז 'מילה' ליהדות ויצירתיות, והינו גם המייסד והמנהל של בית המדרש 'בית אב' ליצירתיות והתחדשות תורנית.

הרב חיים קורנברג. חי בישראל מאז 1979, עשה את לימודיו באוניברסיטת טורונטו ובמכללת טורונטו למורים. נסמך לרבנות מאת ר' זלמן נחמיה גולדברג. הוא מלמד גם יהדות וגם לימודים כלליים, וחי בירושלים עם אשתו ושלושת ילדיו.

דניאל שרשבסקי. בוגר ישיבת הר עציון, בעל תואר שני בספרות חז"ל, עורך אתר 'פשיטא' המשלב בין תלמוד ואינטרנט, מלמד תלמוד ומדרש במסגרות שונות.

אריאל מעשה. דוקטורנט בלימוד יהדות באוניברסית הרווארד. מרצה לחסידות ותיאולוגיה בירושלים.


 
 
"יקר": תורה יצירה והתחדשות, הל"ה 10 י-ם, טל' 5612310/1 - 02 info@yakar.org
   
יהדות פרשת השבוע חתונה